Vajza e Agamemnonit


Në tribunën e festës së 1 Majit në Tiranë ,njëri prej te ftarve,ndërsa ndjek parakalimin e turmave,befas midis pankartave dhe portreteve te udheheqesve komunistë vendas dhe portreteve të udhëheqësve komunistë vendas I duket se dallon portretin eshefit te dikurshëm grek,Agamemnonit.Një halucinacion,apo rrjedhojë e lodhjes së një njeriu të trishtuar,që sapo është ndarë nga e dashura?
Eshtë më tepër se kaq.Shfaqja e portretit bën pjesë në thelbin e ngjarjeve që përshkruhen në këtë roman.Eshtë histori tronditëse e një dashurie që gjendet befas midis ingranazheve te makinës së ftohtë të shtetit.
“Vajza e Agamemnonit”është pjesa e pare e diptikut,që pasohet nga “Pasardhësi”

INTRO

Degjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!

Pershtypje

Pershtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër nje pershtypje per “Vajza e Agamemnonit”

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *