Jo gjithe driten mund ta shohim

(1 përshtypje)


Mari Lora jeton me të atin në Paris, jo larg Muzeut të Historisë së Natyrës, ku ai punon si mjeshtër bravandreqës . Në moshën gjashtë vjeçe, ajo humbet shikimin, ndaj dhe babai i ndërton maketin e lagjes së tyre – çdo ndërtesë, çdo rrugë, çdo pemë e çdo kapanxhë pusete – në mënyrë që ajo t’i mësojë përmendësh duke kaluar gishtat sipër tyre dhe pastaj të ecë nëpër rrugët e vërteta me ndihmën e shkopit.

INTRO

Degjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!

Pershtypje

1 përshtypje për Jo gjithe driten mund ta shohim

  1. Bledi Hebeja

    Nisa ta dëgjoja duke e ditur që Alda lexon, interpreton mirë.
    Emri dhe titulli nuk më thonin gjë, po qenka roman i mirë…

Dërgo përshtypje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *