Grigor Banushi

Fytyra e djallit

Eksperienca e përjetuar në burgjet e komunizmit e ka bërë Grigor Banushin të shkruaj një roman, i cili i kushtohet dashurisë për njerëzit. Diktatura dhe regjimi komunist duket se ka lënë gjurmë dhe kujtime të pashlyshme në jetën e shumë njerëzve.”Fytyra e djallit” është një titull sa i vërtetë aq edhe simbolik që Grigor Banushi e ka zgjedhur për romanin e tij. Përjetimet e autorit vijnë në këtë libër si një thirrje për atë brez që nuk i njeh vite të tëra.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Grigor Banushi

Grigor Banushi ka lindur në Tiranë më 1948. Pas diplomimit në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë në Universitetin e Tiranës, dega Gjuhë dhe Letërsi, ka punuar si mësues në rrethin e Pukës. Më pas, deri në vitin 2013, ka qenë gazetar në Radio Tirana. Në vitin 1997 është botuar romani i tij i parë, me titull "Vdekja e Narcisit", i ndjekur nga romani "Fytyra e Djallit" (2009). Ndërsa "Mëria e zanave" është romani i tretë i autorit, një kombinim i trillerit, realitetit dhe legjendës. Grigor Banushi është gjithashtu bashkautor i radionovelës “Rruga me pisha”, transmetuar në Radio Tirana nga viti 1999 deri më 2007.

Përshtypjet (0)

Përshtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër një përshtypje për “Fytyra e djallit”