Anita Tafa

Njerez te harruar

“Ngjarjet dramatike që kam trajtuar në libër vijnë edhe nga historitë dhe përvoja ime familjare. Unë rrjedh nga një familje ku shumica e njerëzve të saj ishin të persekutuar të regjimit komunist. Gjyshi im u vra në burg nga diktatura, babai im i bëri pesë vjet burg si dhe kushërinjtë e tjerë po kështu. Pra dua të them që baza e historive të mia në disa tregime të librit vijnë nga përvoja të jetuara nga njerëzit e mi.”

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Info rreth Autorit
Author Picture

Anita Tafa

Anita Tafa ka lindur ne Elbasan .Mësimet e shkollës së mesme dhe studimet I kreu ne qytetine e  lindjes.

Ne vitin 1997 ajo emigroi në Greqi .Sot jeton ne Athinë .

Anita Tafa eshte marre me krijimtari qysh ne bankat e  shkollës ,ndërsa vetëm tani vendosi te botojë librin e saj në prozë .

Përshtypjet (0)

Përshtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër një përshtypje për “Njerez te harruar”

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *