Kozma Gjini

E dashura e Eseninit

Një përmbledhje tregimesh të ndryshme që do ju thithin në vorbullën e përditshmërisë dhe ndodhive
të shkruara mjeshtërisht nga autori Kozma Gjini.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Kozma Gjini

Kozma Gjini u lind më1.03.1945 ne Lushnje
Diplomuar për Gjuhë e Letërsi .Ka punuar si mesues dhe drejtues në disa shkolla.
Është marrë me krijimtari letrare e publicistikë që nga viti 1970 e në vijim.
Vlerësuar tri herë me çmimet në konkurset kombëtare të humorit ,një prej të cilëve dorezuar prej dorës së Dritëro Agollit (me 23.10.1976)
Ka botuar mjaft nga krijimtaria e publicistika e tij në organe të ndryshme si:’’Mesuesi’’,’’Hosteni’’,’’Ylli’’,’’telegraf’’,’’tirana Observer’’,’’Muzg’’etj.

Përshtypjet (0)

Përshtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër një përshtypje për “E dashura e Eseninit”

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *