Clara Sanchez

Aroma e gjetheve te limonit

(4 pershtypje degjuesish)

Aroma e gjetheve te limonit flet për Julianin, një të mbijetuar nga kampet e përqëndrimit i cili vitet e jetës i ka shpenzuar duke gjurmuar çdo komandant nazist dhe Sandrën një vajzë të re shtatzanë e cila nuk di çfarë te bëj me jetën e saj. Ngjarjet zhvillohen në një qytezë të vogel të Spanjës në Alikante dhe titulli origjinal është “Lo que esconde tu nombre”. Historia vazhdon me shumë të papritura dhe në këtë libër tregohet më së miri dashuria për tjetrin dhe për një person që sapo e kemi njohur dhe zemra na thot që është njeri i mirë

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Clara Sanchez

Clara Sanchez u lind më 1 mars 1955, në Guadalajara ,është një shkrimtare spanjolle.
U diplomua ne filologjinë spanjolle në Universitetin Compultense të Madridit .Pasi u diplomua filloi të jepte mësim në Universitetin Nacional të Edukimit në Distancë.Në vitin 2010 Sanchez fitoi Çmimin Nadal për romanin me titullin ‘’Aroma e gjetheve te limonit’’,një thriller psikologjik

Përshtypjet (4)

4 përshtypje për Aroma e gjetheve te limonit

 1. Ilda

  Eksperinca e pare ne degjim libri.
  Me pelqeu leximi i Julit ,e shijova ne ditet e veshtira te izolimit .
  Libri me percolli mesazhin e mireditur

  Te miret vuajne ne kete jete!

  Nje liber i mire.
  Faleminderit SIGAL

 2. Krista

  Lexuesja pa intonacion si kur po jep edicionin e lajmeve

 3. Ermir Kapedani

  Faleminderit SIGAL!
  Është një mrekulli, që kush ka nevojë di ta shijoj!

 4. Klarens

  Shume I bukur faleminderit Sigal

Shto një përshtypje