Darka e fundit

(3 pershtypje degjuesish)


Piktura! Ishte Zot, besim, dritë. Ishte lutje, pendim,falje. Ishte joshje , gënjeshtër, tradhëti. Ishte bindje, akuzë, .mosbesim. Ishte e shenjtë, hyjnore, frymë. Ishte materia që kishte munguar në fjalët e shkruara. Ishte mister. Ishte grua. Ishte gjak. Ajo çikëz buzëqeshja e tij enigmatike, si një copëz dhimbje, ia kishte bërë akull kockat që atëherë, sikur të dy ta kishim ditur se kurrë nuk do ju mjaf tonte oksig,jeni në kocka nga mungesa e tjetrit. Tani i dhimbnin kockat nga muungesa e tij dhe e kohës për ta kërkuar, tani as ëndrrën s’e kujtonte dot të plotë veç zërit të tij që dukej se nuk do t’i dilte më nga koka.

INTRO

Degjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!

Pershtypje

3 reviews for Darka e fundit

  1. Rezana Kerri

    Me pelqeu shume leximi ishte i kendshem .Faleminderit SIGAL

  2. [email protected]

    Është diçka shumë e bukur…flm sigal!!!

  3. Brisilda Zaja

    Lexim shume i qarte 😊

Dërgo përshtypje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *