Gjergj Zheji

Përralla – Gjergj Zheji

(4 pershtypje degjuesish)

Tenxherja magjike nje perralle e gjate e lexuar me mjeshteri nga Vera Zheji

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Gjergj Zheji

Gjergj Zheji (1926 - Tiranë, 10 qershor 2010) ka qenë arsimtar, përkthyes, redaktor, studiues i vargëzimit dhe folklorit, pedagog dhe rektor.
Punoi si mësues në gjimnazin "Petro Nini Luarasi", redaktor në sektorin e kritikës të revistës "nëntori"[3] pranë Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve. Më pas si libretist në TOB. Nis të punojë si pedagog në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë, si pedagog dhe rektor i Akademisë së Arteve të Bukura. Themeloi shtëpinë botuese "Plejad" me Ndriçim Kullën.

Përshtypjet (4)

4 përshtypje për Përralla – Gjergj Zheji

 1. Iris Zaganjori

  Zeri i Znj. Vera me ka pelqyer gjithmon, perralle e mrekullueshme

 2. Malsore

  Shume e bukur

 3. Bledi Hebeja

  Nuk më del për ta dëgjuar në celular. librat e tjerë i dëgjoj pa problem…

 4. Cilo

  Shumë interpretim i bukur bravo 🌟🌟🌟🌟🌟

Shto një përshtypje