Camilla Läckberg

Predikuesi

(1 përshtypje)

Në bashkësinë peshkatare të Fjelbakës jeta është e veçuar, e qetë dhe, për disa, tragjikisht e shkurtër.Kishte pasur gjithnjë dyshime për një krim të shëmtuar pas zhdukjes së dy vajzave të reja në zonë rreth njëzet vjet më parë. Tani një djalë i vogël, duke luajtur, e konfirmon këtë të vërtetë të tmerrshme. Zbulimi i skeleteve të tyre, bashkë me kufomën e një viktime të re, e trondit thellësisht qytetin.Detektivi vendor, Patrik Hedstrom, që pret një fëmijë nga shoqja e tij Erika, vetëm mund ta marrë me mend se çfarë do të thotë të humbasësh një fëmijë. Kur zhduket një vajzë e dytë, vëmendja e Hedstromit përqendrohet te Hultët, një klan me keqbërës, fanatikë fetarë dhe kriminelë në armiqësi me njëri-tjetrin. Lista e të dyshuarve është e gjatë, por koha është e shkurtër – cili nga sekretet e errëta të kësaj familjeje do të sigurojë të dhënën jetike?

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Camilla Läckberg

Jean Edith Camilla Läckberg Eriksson (lindur më 30 gusht 1974) është një shkrimtare suedeze e krimeve . Që nga fillimi i vitit 2010, puna e saj është përkthyer në të paktën 40 gjuhë në 60 vende. Läckberg lindi në Fjällbacka , Bohuslän dhe filloi të shkruante në moshë të re. Vepra e saj e parë e botuar u quajt " Tomten ". Pasi u diplomua në Universitetin Gothenburg me një diplomë në Ekonomi, ajo u transferua në Stokholm , ku ajo punoi si ekonomiste para se të fillonte të shkruante fiction.

Përshtypjet (1)

1 përshtypje për Predikuesi

  1. Loredana Gjolaj

    Ju falenderojme per librat por pjesa 18 e librit Predikuesi nuk hapet

    • Audio Books

      Pershendetje, faleminderit per informimin, eshte rregulluar. Degjim te kendshem!

Shto një përshtypje