Prifteresha Joane

(1 përshtypje)

Eshtë romani më i rëndësishëm i letërsisë greke të shek 19. Roman që shkaktoi skandal, mjaft të kujtojmë që autori u çkishërua dhe libri u ndalua. Sot ai vazhdon të botohet me interes të madh jo vetëm në Greqi por edhe në shumë vende të botës. Botohet për herë të parë në Shqipëri.

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Përshtypjet (1)

1 përshtypje për Prifteresha Joane

 1. Rudi

  Pershendetije…….e dashur lexuese Italia nuk ka qytet me emrin Gjenev….Gjeneva ndodhet ne Zvicer…..ne itali qyteti quhet Xhenova, ta shkrujta shqip emrin se italisht quhet Genova…..mund te jeni me te sakt me leximin uluni 4.
  The best Rudi.

  • admin

   Pershendetje,

   Leximi behet sipas perkthimit te librit.

   Faleminderit.

Shto një përshtypje