Rita Cosby

Sekreti i një heroi

(5 pershtypje degjuesish)

Kur një baba zbulon të shkuarën e tij, një vajzë ndërmerr një udhëtim të jashtëzakonshëm vetë-zbulimi. Gazetare fituse e çmimit Emmy dhe autore bestseller, Rita Cosby gjithmonë ka bërë pyetje të vështira gjatë intervistave të saj me lajmë-bërësit botëror. Tashmë, me një libër të mahnitshën, ajo tregon sesi zbuloi një histori të fshehtë heroizimi dhe guximi, sekretet e pathëna të njeriut që e ka njohur gjatë gjithë jetës:babait të saj.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Rita Cosby

Rita Cosby (lindur më 18 nëntor 1964, Brooklyn, Nju Jork) është një spirancë televizive dhe korrespondente, radio-pritëse dhe autore e shitjes më të mirë. Ajo është aktualisht një Korrespondente e Veçantë për programin e sindikatës CBS, Inside Edition, specializuar në intervistimin e gazetarëve dhe figurave politike.

Cosby ka marrë tre çmime Emmy, çmimin Jack Anderson për përsosmëri hulumtuese, çmimin e Matricës, Medaljen e Nderit të Ellis Island dhe çmimin e lirisë Lech Walesa. 11 tetor 2010, u shpall "Dita Rita Cosby" në shtetin e Nju Jorkut për "gazetarinë e saj të jashtëzakonshme dhe shërbimin shembullor në emër të komunitetit të saj.

Përshtypjet (5)

5 përshtypje për Sekreti i një heroi

 1. naim dema

  Faleminderit SIGAL per libra te tille si ky kaq te bukur. Eshte nje epoke vuajtje dhe triumfi qe nuk duhet harruar. Edhe leximi shume i bukur me dy zera.

 2. Sokol Biba

  Shumë libër i bukur. Ja rekomandoj gjithkujt që i pëlqen sadopak historia.

 3. BellaBella1

  Liber shume i bukur.

 4. EvaZyka

  Libër i mrekullueshem ,merite ka lexuesja qe ta bente akoma me emocionues , .Nje roman me shume vlera historike , do t’ja u rekomandoja te gjitheve ta degjojne .

 5. Adiola Biba

  Libër shumë impresionues mbi rreziqet e kaluara në emër të lirisë së atdheut, mbi transformomin rrënjësor të karakterit njerëzor si pasojë e sfidave që përballon në jetë. Libër që jep më shumë detaje të një të mbijetuari nga Polonia të luftës së dytë botërore.

Shto një përshtypje