Alba Dajlanaj

Ajo

(2 pershtypje degjuesish)

Nga Mark Simoni botues I Muzgut.

…Nga ky shenjtërim patjetër që e kuptojmë se është e bekuar dhe Alba Dajlanaj,që na dëshmon me ketë roman të sajin.Këtë roman sa të bukur dhe aq misionar ,që ka brenda vetes hallin e madh për të thënë shqetësimet dhe zjermitë kolektive të ndergjegjjes së grave ,për t’I dhënë zë revoltës së tyre të brendshme ,për të artikuluar idetë e lirisë së tyre.
Alba Dajlanaj ka guximin e veprës së madhe ,ka brenda vetes vetëdijen dhe koshiencën letrare,si dhe sigurinë për të tentuar,vullnete këto që vijnë nga formimi I mirë letrar,energjia e brendshme pozitive ,si dhe grinta për të kryer medoemos misionin e saj nëpermjet kësaj vepre dinjitoze …

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Alba Dajlanaj

Alba Dajlanaj lindi ne Durrës ne vitin 1973.Në vitin 2013 mbaroi pedagogji cikli I ulët.Aktualisht punon si mesuese për parashkollor.
Ne vitn 2019 botoi vëllimin e parë me poezi të titulluar “Në kërkim të një ëndrre ….”

Përshtypjet (2)

2 përshtypje për Ajo

  1. Hyrije Skenderi

    Te lumte dora Shkrimtare Alba DAJLANAJ..lexuesen e falenderoj nga zemra me kenaqi me intonacionin e saj ne cdo fjali.Ju pershendes vajza

  2. EvaZyka

    Faleminderit qe me dhate mundesine te degjoja kete roman shume te bukur .Nje falenderim per shkrimtaren Alba Dajlanaj , nje roman i mrekullueshem qe te linte ne ankth deri sa te vinte ngjarja tjeter .Dhe nje falenderim dhe per vajzen qe e lexoi , me ibtonacionin e zerit te saj ta bente akoma dhe me te bukur .Shume faleminderit 👏👏👏💐💐

Shto një përshtypje