Brunilda Zllami

Nuk jam ëngjëll

(6 pershtypje degjuesish)

Po flitet shumë për letërsinë e angazhuar, atë letërsi që të bën të mendosh, të kuptosh dhe të reagosh. Pikërisht në këtë drejtim rrjedh romani i Brunilda Zllamit. Jetë grash të zakonshme, nga ato që hasim çdo ditë. Në karrierë apo shtëpiake, në metropol apo në zona rurale, të pavarura apo të dërrmuara nga pesha e zakoneve mesjetare, ato janë në kërkim të lumturisë, të asaj lumturie që ka formën e vet tejet personale.Të ngërthyera në martesa të venitura, të privuara nga ëndrrat, të drobitura nga muret që sa vijnë e ngushtohen rreth tyre, të tjetërsuara nga mjedisi që iu ka caktuar rregulla që duhet të ndjekin. Gra që kërkojnë dashurinë dhe gra që s’e kanë njohur kurrë atë, gra që duan karrierën dhe gra që s’janë shkolluar kurrë, gra që duan respekt dhe gra që dhunohen çdo ditë.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Brunilda Zllami

Shkrimtare shqiptare. Ka lindur në qytetin e Bajram Currit (Tropojë) dhe është diplomuar për mjekësi dhe vazhdon fakultetin juridik. Romanet e saj, që në fillimet e botimit prej vitit 1996, kanë gjetur lexuesin e tyre të të gjitha moshave. Fabula, tematika, stili i veçantë, mënyra e trajtimit të problematikes, zgjidhja e intrigës në një mënyrë tjetër, sinqeriteti dhe origjinaliteti i zgjidhjes së konflikteve në romanet e veta e bëjnë atë të afërt dhe të dashur për lexuesin.

Përshtypjet (6)

6 përshtypje për Nuk jam ëngjëll

 1. Reza

 2. Eva Baxhija

  Nje liber qe pasqyron ethshem nje pjese te realitetit te grave sot ,nje liber qe te ben te lodrosh ne fantazine e ndjenjave njerezore Faleminderit Brunilda Zllami, faleminderit SIGAL!

 3. Zhuljeta

  Falenderoj shkrimtaren per romanin e bukur. E sjell fare qarte dhe mahnitshem ate skaj jete grash qe shpesh mbetet e panjohur. Romani te thith brenda tij dhe te renqeth me vertetesine e ngjarjeve.

 4. Alma

  Shumë libër i bukur. E përgëzoj autoren për librat e saj. Faleminderit dhe lexues për leximin.

 5. Hyrije Skenderi

  Bravo Brunilda e te falenderoj cdo liber eshte fantasktik ..te lumte goja lezueses i them dhe e degjoj me kenaqesi cdo liber te lexuar nga ajo

 6. Ele_Reu

  Vlerësoj shumë iniciativën për audiolibra. Doja të sugjeroja dhe versionin pdf të librave krahas atyre audio.

Shto një përshtypje