Edith Nesbit

Pesë fëmijë dhe xhuxhi i rërës

Pesë fëmijë dhe Xhuxhi i Rërës ,nga librat klasikë më të njohur të letërsisë për fëmijë,vazhdon të mbetet shumë argëtues për tu lexuar ende sot. Katër fëmijë të shkathët Sirli ,Roberti, Xhejni dhe vëllai i tyre po kalojnë pushimet e verës në një shtëpi në fshat , ashtë Londrës, kur zbulojnë një krijesë të çuditëshme të quajtur Psamiad. Ai është një qënie e pazakontë dhe pak koprac, por nëse fëmijët sillen mirë me të mund tu plotësojë cdo ditë nga një dëshirë ,pasojat e të cilave zgjasin deri në muzg. Por dëshirat e fëmijëve nuk shkojnë gjithmon dhe aq mire.Me pak fjalë,magjia i fut në situate të vështira,të cilat ata i zgjedhin me mençuri.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Edith Nesbit

Edith Nesbit (emri i martuar Edith Bland ; 15 gusht 1858 - 4 maj 1924) ishte një autore dhe poete angleze; ajo botoi librat e saj për fëmijë me emrin E. Nesbit . Ajo shkroi ose bashkëpunoi në më shumë se 60 libra të letërsisë për fëmijë . Ajo ishte gjithashtu një aktiviste politike dhe bashkë-themeloi Shoqërinë Fabian , një organizatë socialiste e lidhur më vonë me Partinë e Punës .

Përshtypjet (0)

Përshtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër një përshtypje për “Pesë fëmijë dhe xhuxhi i rërës”

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *