Antoine de Sant Exepery

Princi i vogel

Një libër që fiton zemrat e fëmijëve me historinë e thjeshtë, por plot me mesazhe të thella e të larmishme për të gjithë. Në shqip ka disa botime të Princit të vogël, por kësaj radhe kjo kryevepër e letërsisë botërore vjen me shqipërimin e Diana Çulit.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Antoine de Sant Exepery

Antoine de Saint-Exupéry ishte një shkrimtar, poet, gazetar dhe aviator pionier francez. Ai u bë laureat i disa prej çmimeve më të larta letrare të Francës dhe gjithashtu fitoi Çmimin Kombëtar të Librit të Shteteve të Bashkuara. Ai mbahet mend më së miri për novelën e tij Princi i Vogël dhe për shkrimet e tij lirike të aviacionit, duke përfshirë Erën, Rërën dhe Yjet dhe Fluturimin e Natës.

Përshtypjet (0)

Përshtypje

Nuk ka pershtypje ende.

Lër një përshtypje për “Princi i vogel”