Romanovet 1613-1918

(3 pershtypje degjuesish)


Romanovët kanë qenë dinastia me e sukseshme e kohëve moderne, duke sunduar një të gjashtën e sipërfaqes së botës. Si arriti një familje mbretërore të shndërronte një principatë të rrënuar nga lufta në një nga perandoritë më të mëdha të botës? Dhe si e humbi pastaj krejt atë? Kjo është historia e vërtetë e dymbëdhjetë carëve dhe careshave, disa të karakterizuar nga gjenialiteti, disa nga çmenduria, por të gjithë të frymëzuar nga autokracia e shenjtë dhe ambicia perandorake. Kjo kronikë tejet rrëmbyese e Montefiores nxjerr në pah botën e tyre të fshehtë për një etje të pakufishme për pushtet dhe për ndërtimin e një perandorie të pamëshirshme. Ajo është një botë e mbushur me koncpiracione të oborrit mbretëror, rivalitete familjare, dekadencë seksuale dhe ekstravagancë të egër, me një kastë aventurierësh, kurtizanesh, revolucionarësh, dhe poetësh, nga Ivani i Tmershëm deri tek Tolstoi, nga mbretëresha Viktoria deri te Lenini

INTRO

Degjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Pershtypje

3 reviews for Romanovet 1613-1918

 1. Etual

  Këtë libër e kam lexuar si libër në letër.Është përvoja e parë për mua në audio.Me kohët që kanë ardhur kur po gjejmë gjithnjë e më pak kohë për të bërë gjërat që duam,faleminderit Sigal që ndërsa i jap makinës mund të dëgjojë audio,librin që dua.
  Faleminderit për zërin që më shoqëron,kur jam vetëm.

 2. Etual

  Kurrë nuk do kisha gjetur kohë per te lexuar nje liber kaq voluminoz
  Faleminderit Sigal dhe faleminderit
  zerit miqesor te lexueses qe nuk me been te ndihem vetem.

 3. [email protected]

  Një libër i shkëlqyer dhe një perlë e historisë
  Ju faleminderit Sigal

Dërgo përshtypje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *