Grigor Banushi

Mëria e zanave

(1 përshtypje)

Një libër që bazohet në ngjarje të vërteta, e ku ndërthuren ashpërsia dhe bukuria e alpeve shqiptare.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Grigor Banushi

Grigor Banushi ka lindur në Tiranë më 1948. Pas diplomimit në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë në Universitetin e Tiranës, dega Gjuhë dhe Letërsi, ka punuar si mësues në rrethin e Pukës. Më pas, deri në vitin 2013, ka qenë gazetar në Radio Tirana. Në vitin 1997 është botuar romani i tij i parë, me titull "Vdekja e Narcisit", i ndjekur nga romani "Fytyra e Djallit" (2009). Ndërsa "Mëria e zanave" është romani i tretë i autorit, një kombinim i trillerit, realitetit dhe legjendës. Grigor Banushi është gjithashtu bashkautor i radionovelës “Rruga me pisha”, transmetuar në Radio Tirana nga viti 1999 deri më 2007.

Përshtypjet (1)

1 përshtypje për Mëria e zanave

  1. EvaZyka

    Shume liber i bukur .Po pse nuk eshte fundi i librit ?

    • admin

      Përshendetje, mund ti degjoni të gjitha pjesët.

Shto një përshtypje