Simon Sebag Montefiore

Sashenka

(8 pershtypje degjuesish)

Nje roman grotesk aq I fuqishëm dhe bindës sa nuk mund t’i ndalësh lotët.


INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Info rreth Autorit
Author Picture

Simon Sebag Montefiore

Simon Sebag Montefiore ka lindur në Londër. Babai i tij ishte Stephen Eric Sebag Montefiore dhe vëllai i tij ishte Hugh Sebag-Montefiore. Ata janë nga një varg i hebrenjve të pasur të Sephardiut, të cilët ishin diplomatë dhe bankierë anembanë Europës dhe që kishin origjinën nga Maroku dhe Italia. Pas botimit të Dekretit të Dëbimit kundër Judenjve në Spanjë të vitit 1492, disa prej paraardhësve të Montefiore qëndruan në vend ndërkohë që mbetën fshehurazi hebre.

Montefiore ishte arsimuar në Shkollën Ludgrove dhe Harrow School ku ishte redaktor i gazetës së shkollës, The Harrovian. Ai intervistoi Margaret Thatcher për The Harrovian në vjeshtën e vitit 1983. Ai fitoi një Ekspozitë për të lexuar historinë në Gonville dhe Caius College, Cambridge ku mori doktoratën e tij të Filozofisë (PhD).

Përshtypjet (8)

8 përshtypje për Sashenka

 1. frangjolaj

  Pershendetje! Pjesa e katert dhe e peste jane te njejta. Shpresoj qe ta rregulloni sa me shpejt.

  • admin

   Pershendetje,

   U rregullua.

 2. Bledi Hebeja

  I ka thënë të gjitha marrëzitë që ndodhnin…
  Leximi shumë i mirë nga Alda 😉

 3. Ehk

  Ishte fantastik, leximi gjithashtu, ju falemimderit juve per kete mundesi

 4. Arjana

  Me pelqen me shume te lexoj ,por dhe ky trend i i ri i degjimit qenka fantastik kur je e lodhur dhe e di qe pas pese faqesh lexim te ze gjumi.Suksese !

 5. Olgert Hoxhallari

  Fantastik, libri i peste i ketij autori qe lexoj shume bukur dhe leximi.

 6. Arsi

  Ky eshte nje liber i shkruar nga nje autor i cili ka kaluar nje pjese te jetes se tij duke studuar historine ruse. Shum i bukur si liber, e rekomandoj.
  Leximi shum i sakt.

 7. Frensis

  Super!

 8. Etual

  Liber fantastik. Ne qe jemi shqiptar e kuptojme sh mire ate histori te dokumentuar ne kete liber. Sa keq qe regjime te tilla perseriten. Sa keq qe koha nuk i eleminon plotesisht.
  E jetova kete histori sikurse te isha personazh i librit.. fale kjo dhe nga leximi i lexueses.Qava per Sashenken, qe do te thote qe qellimi i asaj cka degjova pati efektin e duhur tek une.
  I meriton plotesisht 5 yjet.

Shto një përshtypje