Tomi Mato

Të vërtetat dhe të pathëna për Lasgushin

(1 përshtypje)

Kujtime e mbresa nga një prej bashkëqytetarëve të poetit tonë të madh kombëtar, Lasgush Poradeci, ku tregohen kujtimet e tij dhe të bashkëkohësve për një poet që nuk u pajtua kurrë me regjimin dhe ideologjinë e kohës.

INTRO

Dëgjo librin e plotë →

Lër një përshtypje →

Kategoria:
Dëgjo Librin!

Dëgjo Librin!

Duhet të logoheni

Per te degjuar librat falas!
Për çdo problem na kontaktoni në
[email protected]

Përshtypjet (1)

1 përshtypje për Të vërtetat dhe të pathëna për Lasgushin

  1. naim dema

    Lasgushi, sipas autorit, na paska qene kundershtar i regjimit. Une çuditem se si regjimi e ka toleruar ate. Edhe varferia e tij me duket shume e ekzagjeruar. Ndersa degjoj kete liber, se di pse me kujtohet Fuat Boçi.

Shto një përshtypje